about DUENDE

DUENDE

sofistikovaný jazz-pop s prvky world music. 

Duende je mezinárodní multižánrová kapela jejichž tvorbu tvoří autorská hudba pohybující se od jazzu přes latinsko-americkou hudbu, africkou hudbu až po flamenco. To vše zabaleno do písničkové formy s dostatečně velkým prostorem k improvizaci.

V kapele působí kytarista a skladatel Tomislav Zvardoň, zpěvačka Veronika Diamantová, kontrabasista Petr Tichý, peruánský perkusionista Carlo Zegarra Abanto a pianista Marek Novotný.


 

Duende začalo koncertovat  v roce 2007, kdy zároveň vychází singl „Can’t Swear“ (2007).  V roce 2008 vydává debutové album  „Za Branou“ (2008) a na podzim roku 2009 vychází druhé CD „New Words In The Dictionary, na kterém zpívá finalistka gruzínské soutěže Georgian Idol Ketevan Tughushi. S Duende se v současné době setkáváme na pódiích klubů a festivalů nejen v České republice (např. mezinárodní festival Colours of Ostrava“, „Trutnov Open Air Festival“ atd.) V současné vychází třetí CD Duende Garden Of me. Více informací najdete v historii kapely

O projektu autor :

„„Mám rád, když se můžu inspirovat různými hudební žánry a míchat je dohromady. Od jazzu, který mi dává svobodu, přes rytmicky zajímavou latinskou a africkou muziku až po flamengo, které je pro mne více o expresi a napětí. To vše zabalit do písničkové formy s dostatečně velkým prostorem pro improvizaci. Krom zvuku elektrické kytary bych rád více používal akustické a etnické nástroje jako charango, flamengo kytaru, chonguri atd.“

…. „Tento koncept mi dává absolutní svobodu. Rád bych díky tomu přizval ke kratší či delší spolupráci mé oblíbené muzikanty a přátele všech možných žánrů. Chystáme spolupráci se skvělými trumpetisty, perkusionisty ale i kytaristy a dalšími mými kamarády a kolegy z celého světa. Díky tomu by mohl být každý koncert tak trochu originálem“  :)

DUENDE 2016

DUENDE2_2016

DUENDE LIVE JAZZDOCK PRAHA

DUENDE4_2016
DUENDE1_2016
2014 JamSession © All rights reserved.