Historie

Duende 2020

Do kapely přichází pianista Kryštof Pobořil, baskytarista Jaroslav Janek a hráč na kenu, flétnu a siku, další posila z Peru – Vlado Urlich. Duende v této sestavě koncertuje a připravuje další autorské CD.

Duende 2017

U vydavatelství Warner Music vychází třetí album Duende Garden of Me.

Duende 2015

Obnovujeme název kapely Duende, přichází noví členové Carlo Zegarra a Veronika Diamantová, zkoušíme nový repertoár a snad letos dokončíme nové CD. 🙂

Duende 2011 -14

Kapela se na pár let přetransformovala v projekt nazvaný Tom Zvardon and Friends. Pod tímto názvem jsme dále  fungovali až do roku 2014, kdy jsme se rozhodli opět vrátit k původní názvu DUENDE, snad už nadobro. 😉

Duende 2011
Do kapely přichází nová zpěvačka Alenka Průchová. Chystáme nové CD, na kterém s námi mimo jiné spolupracuje americká jazzová legenda, zpěvačka Joyce Cobb. Bohužel to nevyšlo. :(

Duende 2010
Gruzínská zpěvačka Ketevan se rozhodla bohužel vrátit do své rodné Gruzie, a tak bylo potřeba najít za ní adekvátní náhradu. Po dlouhém hledání jsme objevili mladou a nadějnou Moniku Holubovou. Měli jsme tu čest vystoupit na festivalech Colours of Ostrava a Trutnov Open Air Festival. Jako host s námi občas vystupuje perkusista Miloš Vacík.

Duende 2009
Kapela ve složení Tomislav Zvardoň, Honza Karez, Eva Holická a Marian Petržela začíná spolupracovat s gruzínskou finalistkou Superstar Ketevan Tughushi. V říjnu jsme pokřtili druhé autorské CD „New Words In The Dictionary“.

Duende 2007
V nové sestavě dokončuje Duende natáčení CD, které dostává název Za branou“. Od zaří 2007 se kapela objeví v nové sestavě a novým CD v klubech po celé ČR.

Info o koncertech najdete v sekci koncerty.

Duende 2006
V létě 2006 opouští kapelu J. Kirchner a D. Mendez a Duende hledá nového bubeníka a basistu. Na chvíli se za bicíma mihne např. Radim Ilek či Hop, na basu Michal Krásný. Kapelu po čase opouští i jeden ze zakládajících členů – Kamil Bukověcký.

Tomislav Zvardoň formuje v prosinci 2006 novou sestavu a začíná nové Duende připravovat na natáčení debutového CD sestávajícího převážně z jeho nových autorských skladeb.

Duende 2004 
Skupinu Duende oficiálně zakládá v roce 2004 dvojice kytaristů Tomislav Zvardoň a Kamil Bukověcký, kteří k sobě na bicí přibírají Honzu Kirchnera a Ondřeje Lhotského na baskytaru. Někdy v lednu roku 2005 začíná kapela zkoušet pouze vlastní repertoár, který pochází povětšinou z hlav protagonistů kapely Tomislava a Kamila. V červnu 2005 Duende natáčí svůj první singl „Can’t Swear“. Zároveň dochází k výměně basisty, na post Ondry Lhotského nastupuje Dave Mendez. Kapela dokončuje koncertní program a začíná se pomalu objevovat na koncertních podiích. Např. Slavnosti Města Hlinsko, Malostranská beseda Praha, Mezinárodní hudební veletrh Huvel 2005, či předváděcí akce pro americkou firmu Rivera – kyt. zesilovače. V listopadu 2005 natáčí Duende v TV Óčko klip do Hitparády Hydepark, který je premiérově uveden na konci listopadu.

festival Colours of Ostrava 2010

IMG_2901

Duende festival Trutnov 2010

IMG_8321

Live TV Noc s Andělem 2009

nocanděl

Jazzdock Duende XXL verze ...

duendemala

club Jazzdcok Praha

due_jazzdock-1035452
2014 JamSession © All rights reserved.