Členové

Tomislav Zvardoň kytara, autor hudby

tomislav

Tomislav Zvardon – www.zvardon.cz 
Spolupracoval například s Tam Tam Orchestra, Blankou Šrůmovou, Janem Saharou Hedlem, P. Rybou, Oskarem Petrem, Bárou Basikovou, Tshikuna. sk. Lokomotiva atd. Dále působil jako člen orchestru muzikálu Rusalka, Pokrevní bratři a dalšími. V současné době vystupuje se skupinou Laura a Její Tygři, působí v orchestru muzikálu Rocky, v mezinárodním jazzovém orchestru Kentonmania Bigband, ve skupině Plum Jam a v několika dalších uskupeních. První autorský projekt byla kapela Sunrise (CD People). Dalším autorským počinem je kapela Duende založená v roce 2004 .

Řadu let je stálým dopisovatelem časopisu Muzikus – testy hudebních  nástrojů, workshop Hudební patologie a Doprovodná kytara. Je také autorem 1. internetové konzervatoře (iDNES) –  internetová škola kytary. Věnuje se více jak 15 let pedagogické praxi. Působil jako lektor v Come to Jam a v Jam Music Institut. Vedl odborné semináře na hudebních veletrzích MUZIKA. Nyní vyučuje soukromě.

Od roku 2013 se stal lektorem školicího centra Deccart. Od roku 2015 je oficiálním hráčem Yamaha.

Veronika Diamantová 

zpívá, hraje na ukulele, skládá písničky a vede hudební školu pro děti Malý muzikant.

Svou hudební dráhu začíná v 16 letech jako sólová zpěvačka s dixielandovou kapelou Jazz bluffers. V osmnácti letech je přijata na Pražskou konzervatoř k profesorce Evě Svobodové, kde se věnuje studiu techniky zpěvu. Současně přijímá nabídku stát se zpěvačkou legendární kapely Laura a její tygři. V roce 2001 se vrací k jazzové hudbě s triem Soft Winds a zakládá vlastní kvartet Voxtory (Jaroslav Friedl, Tomáš Liška, Tomáš Hobzek) . V roce 2002 získává jevištní zkušenosti v muzikálech v Praze (Kalich) a Plzni (městské divadlo Plzeň).  V roce 2003 přijímá nabídku vystupovat jako host v bigbandech ( Václav Kozel, Bigband Trumpets ).

Po úspěšném složení absolventských zkoušek v roce 2006 přijímá na dva roky angažmá v mezinárodním projektu Palazzo, se jehož jazzovým orchestrem vystupuje ve Švýcarsku a Německu. Současně vystupuje v mezinárodním projektu Symphonic Rock jako sólistka se symfonickým orchestry v Palermu, Konstanzi a Drážďanech.V tomto projektu v roce 2008 doprovází jako sboristka Iana Gillana (Deep purple) a Alannah Myles (hit Black Velvet) po turné po jižní Evropě. V roce 2008 se vrací z angažmá v Mnichově (Palazzo) natrvalo do Prahy, zakládá kapelu Sofa Jazz (Jakub Zomer – klávesy, Jan Tengler – kontrabas, Jan Linhart – bicí, Veronika Diamantová – kytara a zpěv). S hitem Waiting (hudba: Jakub Kudláč, text: Ondřej David) několik týdnů drží na prvním místě v hitparádě Rádia 1). Ve roce 2009 zakládá rodinu, čímž na čas přerušuje svou hudební dráhu.

V roce 2011 zakládá hudební školu Malý muzikant, určenou pro nejmenší děti. Jako umělecká ředitelka je autorkou výukové koncepce a výukových písniček.

V roce 2015 se vrací k sólové dráze s pražskou multižánrovou kapelou Duende.

DUENDE1_2016

Carlo Zegarra (Peru) perkuse

carlo3

Carlo Zeggara

Hráč na peruánské andské flétny a latinsko – americké perkuse. Spolupracuje s různými latinsko-andskými kapelami  z celé Evropy při nahrávání, festivalech, videoklipech, tvorbě hudby pro dokumenty a koncertech. ve spolupráci s peruánskou ambasádou reprezentoval peruánskou kulturu na koncertním turné po Evropě. Nyní působí v kapelách a projektech Duende , Vivaldianno, Pragasón, Los Rumberos, Mr. Loco, Mezcla, Ritmo Latino, Carisma a další.

Marek Novotný.  V roce 2010 dokončil “master studies” v oboru jazzové kompozice a aranžování na University of Massachusetts – USA, na které získal plné stipendium. Studoval zde pod vedením nositele ceny Grammy Jefrey Holmse a současně vyučoval obligátní jazzový klavír. V roce 2007 získal roční stipendium norské vlády ke studiu jazzového klavíru na University of Stavanger – Norway. V roce 2007 získal titul PhD. v oboru hudební teorie. V letech 2002–2010 působil jako odborný asistent na katedře hudební výchovy (posléze KVU) na Univerzitě J.E.Purkyně v Ústí nad Labem, kde mnoho let vedl univerzitní orchestr, pro který psal veškerá aranžmá. Za posledních 10 let byl členem mnoha hudebních ansámblů. Spolupracoval například s Feng – Yün Song, se kterou se zúčastnil koncertního turné po Číně, kde Trio PUO a Feng – Yün Song získaly hlavní cenu na mezinárodním hudebním festivalu Chang – Sha/CHINA. Během své hudební dráhy spolupracoval v Čechách s různými hudebníky jako jsou Marcel Bárta, David Dorůžka, Ridina Ahmedová, Feng-yűn Song, Gabriela Vermelho, Tomáš Hobzek, Petr Tichý, Luboš Soukup, Petr Dvorský, Tomáš Herian, Martin Novák, Martin Zbrožek. V USA potom s hudebníky – Aubrey Johnson, Carl Clemens, Paul Lieberman, Bob Weiner. Po dokončení studia kompozice úzce spolupracoval s americkým filmovým skladatelem a producentem Alexandrem Jankem (Moje Tlustá Řecká Svatba, Man on the Moon). Během svého pobytu v New Yorku se stal soukromým žákem jednoho z nejlepších světových jazzových pianistů Freda Hersche. Se svými hudebními projekty koncertoval v Německu, Norsku, Dánsku, Velké Británii, USA nebo Číně. více info www.marek-novotny.com

Marek Novotný piáno

marek-novotny-01_0

Petr Tichý Kontrabas

petr-tichy

Petr Tichý, český kontrabasista s bohatými podiovými i studiovými zkušenostmi, hraje mimo jiné i na elektroakustický kontrabas vlastní konstrukce zhotovený mistrem houslařem Jiřím Petlachem. Během studií na Konzervatoři Jaroslava Ježka (u profesorů Petra Kořínka a Jaromíra Honzáka, kurzy u Miroslava Vitouše) se propojil s pražskou jazzovou scénou, kde působí dodnes. Hudební vzdělání si dále doplňoval u Jaromíra Honzáka a Jiřího Slavíka na jazzovém oddělení pražské HAMU.

2014 JamSession © All rights reserved.